Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2022-10-27

Kluczowe znaczenie ma miks energetyczny

Transformacja energetyczna pozostała strategicznym celem dla Polski. Różne źródła energii muszą się uzupełniać, niezbędne są szeroko zakrojone inwestycje – takie wnioski płyną z panelu dyskusyjnego, który odbył się podczas Krynica Forum ’22.

Na ile geopolityka wpłynęła na polską transformację energetyczną? Jak dalej należy ją prowadzić? Między innymi na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy panelu „Zmiany geopolityczne na świecie a transformacja energetyczna”, który odbył się podczas konferencji „Krynica Forum ’22 – Wzrost i Odbudowa”.

Potężny strumień inwestycji

Jak mówił Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu ds. Innowacji PGE Polska Grupa Energetyczna, Grupa PGE przewiduje do 2030 r. inwestycje na poziomie 75 mld zł.

– To jest potężny strumień. Zakładamy, że do 2027 r. uruchomimy dwie farmy wiatrowe na Bałtyku, Baltica 3 i Baltica 2. Razem to jest ok. 2,5 GW mocy. Kolejne – ok. 0,9 GW – uruchomimy już po 2030 r. Wszystko w zależności od tempa uzyskania decyzji środowiskowej i oczywiście całego procesu inwestycyjnego. Nasza strategia jest niezmienna, docelowo chcemy być zeroemisyjni – deklarował Paweł Śliwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00