Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2022-10-28

Nowoczesne technologie i paliwa przyszłości w energetyce

Zielony wodór, OZE i atom - jako podstawa systemu - taka jest perspektywa polskiego systemu energetycznego. Transformacja będzie się dokonywać w drodze ewolucji - to wnioski z debaty na Krynica Forum ‘22

Perspektywy dekarbonizacji, gaz jako paliwo przejściowe, rozwój OZE, rosnąca rola zielonego wodoru oraz przejmowanie przez energię jądrową roli podstawy naszego systemu energetycznego - o tym rozmawiali uczestnicy panelu „Nowoczesne technologie i paliwa przyszłości w energetyce” podczas Krynica Forum ‘22.

Doktor Aleksander Sobolewski, dyrektor Instytutu Technologii Paliw i Energii w Zabrzu, zaznaczył, że Komisja Europejska wydała wyrok na węgiel i będzie go realizować. Zwrócił jednak uwagę, że w trójkącie: bezpieczeństwo, biznes i środowisko, zawsze punkt ciężkości był po stronie biznesu. Teraz kluczowe stało się bezpieczeństwo. Stąd, na krótką metę, paliwa kopalne wracają do łask. Natomiast w dłuższej perspektywie, przekonywał, jeżeli węgiel będzie stosowany, to „tylko i wyłącznie jako źródło pierwiastka C”.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00