Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2007-11-20

Wszystko o mieszkaniach

Rozważania nad kupnem mieszkania zasadniczo ściśle wiążą się z chęcią zrealizowania wymarzonego celu nie tylko pod kątem znalezienia upragnionego lokalu za godziwe pieniądze, ale także z potrzebą załatwienia wszelkich formalności jak najprościej i dogodniej a także, co oczywiste - bez popełniania błędów. Już na samym początku bardzo ważne jest udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie, czy mieszkanie pochodzić ma z rynku wtórnego, czy może z pierwotnego, oraz jaką formę władania lokalem chcemy wybrać. Decyzja o rozmiarze i lokalizacji będzie uzależniona od celu, jaki spełnić ma dane mieszkanie. I tak, jeśli nabycie nieruchomości ma być formą inwestycji z przeznaczeniem pod późniejszy wynajem, nie powinno być zbyt duże, a jego atrakcyjność wzmocni położenie blisko sieci komunikacyjnej. W konsekwencji przed udaniem się do pośrednika czy dewelopera lub rozpoczęciem poszukiwań na własną rękę, zawsze warto wiedzieć czego się szuka - od lokalizacji i typu mieszkania, przez jego wielkość i wiek, na cenie kończąc. Z pewnością jednak dobrze jest rozważyć skorzystanie z pomocy fachowych pośredników, gdyż posiadają oni bazy danych umożliwiające porównanie cen, co niejednokrotnie i tak globalnie procentuje, mimo że profesjonaliści za swoje usługi pobierają opłaty.

Stan prawny na 6 listopada 2007 r.
Marta Marciniak, Agnieszka Sobocińska, Adam Malinowski
Opracowanie merytoryczne Sylwia Gortyńska, Krzysztof Grodzicki
pgp@infor.pl
WYŚLIJ PYTANIE
Przedstawiamy Państwu Poradnik, będący kompleksowym opracowaniem dotyczącym tematyki nabycia mieszkania, które zawiera praktyczne porady i obrazowe przykłady. Szczególny nacisk kładziemy na opisanie praw i obowiązków stron, w tym zajmujemy się tegorocznymi zmianami w prawie spółdzielczym, które zrewolucjonizowały istniejący od kilkudziesięciu lat rynek spółdzielczy w Polsce.
Mieszkanie w spółdzielni
Od 31 lipca 2007 r. możliwość nabycia mieszkania po kosztach budowy stała się możliwa. Nabycie odrębnej własności lokalu przez lokatora uwarunkowana jest złożeniem wniosku i stosownym rozliczeniem finansowym ze spółdzielnią.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00