Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2007-07-31

Świadczenia rodzinne na nowych zasadach

Od 6 lipca br. osoby, które zgłaszają wnioski o zasiłki rodzinne i dodatki rodzinne, obowiązują już znowelizowane przepisy.

Edyta Pisarczyk

6 lipca 2007 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych. Zmiany, które zostały wprowadzone, mają na celu usystematyzowanie zasad ustalania prawa i wypłacania świadczeń rodzinnych. Nowelizacja wynika między innymi z postulatów zgłaszanych przez urzędy gminy i ośrodki pomocy społecznej, które zajmują się realizacją świadczeń.

Nowe przepisy dotyczące cudzoziemców

Zasady ustalania prawa do świadczeń rodzinnych dla obywateli polskich reguluje ustawa z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych. Prawo do świadczeń rodzinnych dla obywateli Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego wynikają z przepisów rozporządzenia Rady (EWG) z 14 czerwca 1971 r. nr 1408/71 w sprawie stosowania systemów zabezpieczenia społecznego do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek i do członków ich rodzin przemieszczających się we Wspólnocie (DzU UE L 71.149.2 ze zm.) oraz rozporządzenia Rady (EWG) z 21 marca 1972 r. nr 574/72 w sprawie wykonywania rozporządzenia (EWG) nr 1408/71 w sprawie stosowania systemów zabezpieczenia społecznego do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek i do członków ich rodzin przemieszczających się we Wspólnocie (DzU UE L 72.74.1 ze zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00