Gazeta Samorządu i Administracji 19/2005 z 12.09.2005, str. 48
Data publikacji: 28.06.2018
Be-Sti@ - cele, założenia, wymagania
Innowacyjny model komunikacji w sprawozdawczości budżetowej
Głównym celem budowy nowego systemu obsługi elektronicznej sprawozdawczości jednostek samorządu terytorialnego BST III, nazywanego roboczo Be-Sti@, jest ogólna poprawa gospodarowania finansami publicznymi w sektorze samorządowym.
Pozostałe cele wskazane przez Ministerstwo Finansów (MF) obejmują: • skrócenie czasu i polepszenie jakości danych przekazywanych Ministerstwu Finansów (MF) przez jednostki samorządu terytorialnego (JST) • udoskonalenie systemu planowania, sprawozdawczości, monitoringu i kontroli skonsolidowanych finansów samorządowych zarówno na poziomie resortu finansów, jak i jednostek samorządu terytorialnego • podniesienie efektywności naliczania, alokacji i monitoringu dotacji i subwencji udzielanych jednostkom samorządu terytorialnego • podniesienie jakości i efektywności analiz dokonywanych na poziomie centralnym (w MF) oraz w jednostkach samorządu terytorialnego • polepszenie jakości danych i zwiększenie zakresu objętego danymi statystycznymi.
