Gazeta Samorządu i Administracji 19/2005 z 12.09.2005, str. 26
Data publikacji: 05.09.2005
Sekretarz gminy musi mieć wykształcenie wyższe kierunkowe oraz odpowiedni staż
pytanie
Jakie są wymagania kwalifikacyjne i wykształcenie wymagane od sekretarza gminy po 31 lipca 2005 r.?
odpowiedź
Według rozporządzenia Rady Ministrów z 2 sierpnia 2005 r., zastępującego dotąd obowiązujące rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia i wymagań kwalifikacyjnych pracowników samorządowych, sekretarz gminy będzie musiał posiadać 5-letni staż pracy oraz wykształcenie wyższe, jednak o odpowiedniej specjalności umożliwiającej wykonywanie zadań na stanowisku. Rozporządzenie weszło w życie 7 sierpnia bieżącego roku.
