Gazeta Samorządu i Administracji 26/2007 z 24.12.2007, str. 5
Data publikacji: 17.12.2007
Tychy chcą ekoopakowań
Tychy to kolejne miasto, które zdecydowało się na wprowadzenie zakazu korzystania w handlu i usługach z bezpłatnych, jednorazowych torebek foliowych. Uchwałę w tej sprawie rada miejska podjęła 29 listopada 2007 r. Jej termin wejścia w życie ustalono na 1 stycznia 2009 r. Ponadto uchwała zobowiązuje prezydenta miasta do przeprowadzenia w 2008 r. kampanii społecznych o charakterze informacyjnym związanych ze szkodliwością używania jednorazowych, niebiodegradowalnych toreb foliowych.

