Gazeta Samorządu i Administracji 26/2007 z 24.12.2007, str. 5
Data publikacji: 17.12.2007
Bon oświatowy do konsultacji
Minister edukacji narodowej, Katarzyna Hall spotkała się 3 grudnia br. z samorządowcami, aby zapoznać się z ich opiniami na temat systemu oświaty. Dyskusję zdominował jednak projekt wprowadzenia przez resort bonu edukacyjnego. Samorządowcy uważają, że sam pomysł nie jest zły, a jego podstawą powinna być wartość bonu. Zastosowanie jednakowego rozdzielnika wobec wszystkich szkół jest niemożliwe. Minister edukacji zapowiedziała, że konsultacje w sprawie bonu edukacyjnego będą trwały co najmniej przez najbliższe pół roku, a jego ewentualne wejście w życie to 2009 r.

