Gazeta Samorządu i Administracji 15/2008 z 21.07.2008, str. 11
Data publikacji: 28.06.2018
Rozmowa z Dariuszem Danilukiem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów
Warto korzystać z pracy audytora wewnętrznego
Audytorzy wewnętrzni powinni być wykorzystywani w kluczowych sferach funkcjonowania samorządu: poborze podatków gminnych, ustalaniu planów zagospodarowania przestrzennego, wydawaniu pozwoleń na budowę, zamówieniach publicznych. Mogą wspomagać ocenę prawidłowości realizacji projektów unijnych. Wykrycie błędów na wczesnym etapie zapobiega konieczności zwrotu środków. Audytorzy mają swoją pracą służyć kierownikom jednostek oraz wnosić wartość dodaną do instytucji.
W jednostkach sektora samorządowego nadal istnieje problem niewystarczającego wykorzystania audytora wewnętrznego. Z czego to wynika?

