Studia podyplomowe to wzbogacenie potencjału samorządu
Coraz bardziej doceniany jest fakt, że dobrze wykształcona i stale podnosząca swoje kwalifikacje kadra samorządowa w urzędach to potencjał, który umożliwia efektywne ubieganie się o fundusze unijne, podejmowanie nowych wyzwań - także we współpracy z innymi samorządami i partnerami z zagranicy. Dobry samorząd to taki, który inwestuje w rozwój swoich pracowników. Stąd szeroka oferta studiów podyplomowych, odpowiadająca na aktualne zapotrzebowanie samorządowców.
W ofercie Wyższej Szkoły Administracji Publicznej (WSAP) w Kielcach są studia podyplomowe dofinansowywane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (dalej: POKL). Samorządowcy mogą zdecydować się na jeden z następujących kierunków:
● samorząd i administracja,
● wzmacnianie zdolności jednostek samorządu terytorialnego w zakresie budżetu,
● gospodarka przestrzenna w administracji publicznej oraz
● postępowanie w administracji samorządowej.


