Gazeta Samorządu i Administracji 10/2009 z 15.05.2009 [dodatek: Gazeta Samorządu i Administracji, str. 56]
Data publikacji: 08.05.2009
PRAWO PRACY - OŚWIATA
Nagroda jubileuszowa dla nauczycieli
Nauczycielka od 19 kwietnia do 31 sierpnia 1981 r. prowadziła z mężem gospodarstwo rolne, a od 3 czerwca do 31 sierpnia 1998 r., już po śmierci męża, pozostawała bez pracy i opłacała składkę na ubezpieczenie społeczne rolników. Czy te okresy pracy w gospodarstwie należy jej doliczyć do stażu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej?
Tak. Nauczycielce należy doliczyć do stażu pracy zarówno pracę w gospodarstwie rolnym od 19 kwietnia do 31 sierpnia 1981 r., jak i od 3 czerwca do 31 sierpnia 1998 r.


