Promocja gminy poprzez oświetlenie
Oświetlenie drogowe i iluminacyjne już dawno przestało pełnić funkcję wyłącznie użytkową. Stało się ważnym elementem estetyki oraz promocji miast i gmin. Udowadniają to laureaci konkursu "Najlepiej oświetlona gmina i miasto 2009 r.".
Zakończyła się XII edycja konkursu "Najlepiej oświetlone miasto i gmina 2009 r.". Organizatorami konkursu były:
● Agencja SOMA - organizator targów Światło oraz targów Elektrotechnika,
● Związek Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego oraz
● Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza.
Współorganizatorem konkursu była m.in. "Gazeta Samorządu i Administracji".
Patronat honorowy nad konkursem sprawowali Ministerstwo Infrastruktury oraz Fundacja Promocji Gmin Polskich.
Konkurs był przeznaczony dla miast i gmin, które w 2 ostatnich latach przeprowadziły na swoim terenie inwestycje oświetleniowe.


