Gazeta Samorządu i Administracji 5/2010 z 01.03.2010, str. 6
Data publikacji: 03.07.2018
Będzie nowa ustawa o transporcie publicznym
Rada Ministrów przyjęła 2 lutego 2010 r. projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, który ma na celu zmianę dotychczasowego sposobu funkcjonowania i organizowania przewozów w transporcie publicznym, m.in. drogowym i kolejowym.
Zgodnie z projektem zorganizowanie regularnego przewozu osób niezbędnego z punktu widzenia ogólnego interesu społecznego będzie należało do tzw. (dalej: organizator), a więc jednostki samorządu terytorialnego (dalej: JST) lub ministra infrastruktury. W przypadku innych przewozów usługi będą wykonywane przez przewoźników komercyjnych na zasadach rynkowych.


