Gazeta Samorządu i Administracji 21/2011 z 01.11.2011, str. 51
Data publikacji: 25.10.2011
PRAWO PRACY
Wcześniejsza wypłata trzynastki proporcjonalnej
Jak należy rozumieć przepis mówiący o tym, że wysokość trzynastki powinna zostać naliczona proporcjonalnie do liczby miesięcy pozostawania pracownika w zatrudnieniu (jeśli pracownik będzie zatrudniony w 2011 roku przez 8 miesięcy)? Czy 8,5% sumy wynagrodzenia podlega proporcji? Czy trzynastkę można wypłacić w dniu rozwiązania stosunku pracy z pracownikiem, czy trzeba czekać do I kwartału następnego roku?

