Ciąg dalszy programu dożywiania
Rok 2013 miał być ostatnim, w którym funkcjonował wieloletni program dotyczący pomocy państwa w dożywianiu. Jak się jednak okazuje, potrzeby się nie zmieniają i ta forma wsparcia nadal jest konieczna. Dodatkowo trwają prace nad szczegółami Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.
Rząd na posiedzeniu 10 grudnia 2013 r. zdecydował o kontynuacji wieloletniego programu w zakresie wsparcia finansowego gmin w ramach dożywiania "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014-2020.
Jest potrzeba
Program dożywiania działał w Polsce od 2006 roku. Corocznie tą formą wsparcia objętych jest ok. 2 mln osób. Jak wynika z informacji uzyskanych po zrealizowaniu programu w minionych latach z dożywiania będą korzystali głównie uczniowie z terenów o wysokim poziomie bezrobocia, gmin wiejskich oraz osoby dorosłe - samotne, w podeszłym wieku, chore i niepełnosprawne. Ocenia się, że w kolejnych latach dożywianiem będzie objętych również ok. 2 mln osób, w tym ok. 1,1 mln dzieci i młodzieży.

