Gazeta Samorządu i Administracji 1/2014 z 05.01.2014, str. 23
Data publikacji: 26.06.2018
Rusza Erasmus+
Instytucje zainteresowane udziałem w nowym unijnym programie Erasmus+ mogą już składać wnioski. Program ten zastąpił kilka dotychczasowych, rozszerzając m.in. skalę i zakres pomocy.
12 grudnia 2013 r. Komisja Europejska opublikowała zaproszenie do składania wniosków dla instytucji zainteresowanych udziałem w 2014 roku w programie Erasmus+, który zastąpił realizowane w latach 2007-2013 inicjatywy w dziedzinie kształcenia, szkolenia, wspierania młodzieży i sportu (m.in. programy: Uczenie się przez całe życie, Młodzież w działaniu, Erasmus Mundus). Zaproszenie KE obejmuje następujące akcje i działania Erasmusa+:
1) Akcja 1 - mobilność edukacyjna osób:
● Mobilność osób w dziedzinie kształcenia, szkolenia i młodzieży,

