Nadal nie doceniamy zdrowego stylu życia
W Polsce przybywa dzieci mających nadwagę i otyłych, niemal co piąte dziecko ma ten problem. Rośnie też liczba zachorowań na cukrzycę i nowotwory. Samorządy coraz częściej angażują się w promowanie zdrowego żywienia. Jednak sprawa jest na tyle poważna, że powstał specjalny zespół parlamentarny zajmujący się zdrowym stylem żywienia.
W Polsce do wyrzucania niespożytej żywności przyznaje się 39% badanych, to aż o 9% więcej niż w 2012 roku. Najczęściej wyrzucamy wędliny, pieczywo, warzywa, owoce i jogurty. Natomiast najczęściej wymienianą przyczyną marnowania żywności w naszych domach jest przegapienie terminu przydatności do spożycia. Tymczasem 27% badanych zdecydowanie wskazało, że w ciągu ostatnich dwóch lat bardzo ograniczyło wyrzucanie żywności, a 33% osób wskazało, że wie, w jaki sposób przechowywać żywność, aby była ona dłużej świeża (dane te pochodzą z badania MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie Federacji Polskich Banków Żywności z października 2013 r.).

