Radni zmieniają Polskę
Prezentujemy kolejnych dwoje z dziesięciorga radnych wybranych ponownie. Nadal nie brakuje im zapału i chęci do pracy. Chcą kontynuować to, co rozpoczęli i zająć się nowymi sprawami.
Ważne są dla mnie lokalne tradycje

Elżbieta Szumska
wiceprzewodnicząca rady gminy Grajewo, powiat grajewski, woj. podlaskie (bezpartyjna)
- Przed czterema laty grupa mieszkańców poprosiła mnie, bym wzięła udział w wyborach, a ja zgodziłam się, bo chciałam zrobić coś dobrego. Tę pierwszą kadencję uważam za udaną. Była pracowita. Udało się m.in. pozyskać pieniądze na poprawienie drogi powiatowej Ciemnoszyje-Białaszewo, a dzięki dofinansowaniu utworzyć punkty przedszkolne w gminie, wybudować przydomowe oczyszczalnie i solary, w moim okręgu zbudować na boisku plac do jazdy na rolkach i do gry w koszykówkę. Obecna kadencja też będzie pracowita. Chciałabym spełnić marzenie wyborców i poprawić nawierzchnię drogi łączącej kolonie ze wsią Brzozowa Wólka, wybudować plac zabaw dla dzieci. W mojej miejscowości planuję rozbudowę oświetlenia. To trudne zadanie i nie wiem, czy się uda przy obecnym budżecie i potrzebach, ale jestem optymistką. Kontynuacją poprzedniej kadencji będzie modernizacja boiska. Z małych projektów, pisząc wnioski, chciałabym postawić altanę umożliwiającą kontynuację naszych lokalnych tradycji. Z mieszkańcami, także tymi z pobliskich miejscowości, łatwiej będzie organizować majówki i palinocki. Dalsze plany zależą od potrzeb mieszkańców. Skład rady zmienił się w tej kadencji, ale pierwsze wrażenie jest dobre. Myślę, że są w niej ludzie rozważni i mądrzy. Ważne, że wójta Stanisława Szletera wybrano ponownie. W poprzednich latach współpraca układała się dobrze, więc myślę, że teraz będzie równie owocnie.

