Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2023-01-30

Dobre zmiany wbrew złej wojnie

25 stycznia w Warszawie odbył się II Kongres ESG. Wątkiem przewodnim była transformacja zrównoważonego rozwoju. Eksperci, przedsiębiorcy, naukowcy i decydenci rozmawiali m.in. o raportowaniu ESG oraz o zmianach dotyczących zrównoważonej ewolucji, w tym transformacji energetycznej. Sesję inauguracyjną poświęcono kobietom

Celem drugiej edycji Kongresu ESG, odbywającego się pod hasłem „Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG” i zorganizowanego przez Fundację im. XBW Ignacego Krasickiego i Instytut ESG, było poszerzanie merytorycznej dyskusji dotyczącej standardów ESG w Polsce.

Wydarzenie otworzyło odczytanie listu premiera Mateusza Morawieckiego, który objął II Kongres ESG patronatem honorowym.

„Nie ma wątpliwości, że świadomość i wrażliwość społeczeństwa na kwestie dotyczące zrównoważonego rozwoju w biznesie szybko rosną. Potęgują się również wymagania, a zatem i związana z nimi presja ze strony inwestorów, partnerów biznesowych, jak i samych klientów. Ich uwaga coraz częściej skupiona jest wokół tego, czy dane przedsiębiorstwo dba o środowisko, traktuje godnie swoich pracowników, czy jest społecznie odpowiedzialne. A to tylko nieliczne aspekty działań firmy, które są kluczowe dla otoczenia. Nasuwa się więc wniosek, że właściwym kierunkiem na najbliższe lata jest osiągnięcie bardziej zrównoważonej działalności” – napisał premier w liście kierowanym do organizatorów i uczestników Kongresu.

Pobierz pliki wydania
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00