Gazeta Samorządu i Administracji 7/2005 z 28.03.2005, str. 5
Data publikacji: 01.07.2018
Samorządy źle gospodarują nieruchomościami
KOMENTARZ
Tomasz Uchman,
dyrektor Instytutu Lobbingu w Business Centre Club
- Niektóre samorządy przez całe lata nie interesują się wartością swoich nieruchomości i wysokością opłat za ich użytkowanie wieczyste. Ostatnio dochodzi do tego, że jednostki samorządu postanawiają dokonać wyceny nieruchomości, co z zasady oznacza zawrotny wzrost ich wartości. W związku z tym wzrost procentowy opłaty za użytkowanie wieczyste potrafi wynieść nawet 700 proc. Co więcej, te informacje o podwyżkach docierają do najemców w ostatnich dniach grudnia, a często na początku stycznia. Budzi to sprzeciw przedsiębiorców, ponieważ zaskakiwani takimi decyzjami w ostatniej chwili tracą możliwość planowania swojej działalności i wydatków na kolejny rok.
