Gazeta Samorządu i Administracji 15/2007 z 23.07.2007 [dodatek: Monitor Gospodarczy, str. 12]
Data publikacji: 29.06.2018
Szybkim tramwajem do Piaseczna
Samorządy Warszawy i Piaseczna chcą uruchomić szybkie połączenie tramwajowe między obydwoma miastami. Zakładają, że może ono zostać zrealizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Projekt tego przedsięwzięcia został nagrodzony w konkursie „Dobre praktyki PPP”.
Celem inwestycji jest zachęcenie mieszkańców Warszawy, Piaseczna i powiatu piaseczyńskiego (m.in. Chyliczki, Głosków, Zalesie) do korzystania z transportu tramwajowego i tym samym rezygnacji z odbywania podróży samochodem osobowym lub autobusem poprzez bardzo zatłoczoną ulicę Puławską. O skali zatłoczenia tej ulicy świadczą wyniki Warszawskiego Badania Ruchu z 2005 roku:


