Gazeta Samorządu i Administracji 20/2007 z 01.10.2007, str. 7
Data publikacji: 24.09.2007
Gwarancja podwyżek dla służby zdrowia
Senat 14 września br. bez poprawek przyjął zmiany do ustawy o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń i zmianie ustawy o ZOZ. Nowelizacja ma zapewnić kontynuację finansowania służby zdrowia i zniesienie jednorazowego charakteru ustawy, która miała obowiązywać jedynie w 2006 i 2007 r. Dodatkowo podwyżki wypłacane pracownikom służby zdrowia w 2007 r. mają być wliczone do wynagrodzenia zasadniczego. W roku 2009 i latach następnych środki na utrzymanie podwyżek będą wliczane w sumę kontraktu szpitala z NFZ.

