Nagrody Rady Europy
Uznanie dla polskich samorządów
Dziewięć polskich miast wyróżniła w tym roku Komisja ds. Środowiska, Planowania Przestrzennego i Władz Lokalnych przy Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy za ich działania na rzecz współpracy i solidarności europejskiej. W gronie laureatów nagród europejskich znalazły się cztery miasta członkowskie ZMP: Bytom (Plakieta Honorowa), Białogard (Flaga Honorowa), Kędzierzyn-Koźle (Dyplom) oraz Lublin (Dyplom). Nagrodę Główną Europy 2007 zdobyła niemiecka Norymberga.
Według danych norymberskiego Biura Stosunków Międzynarodowych, od 1991 r. aż 55 tys. osób brało udział w ponad 5 tys. projektów dotyczących współpracy międzynarodowej. Miasto organizuje wiele wystaw i konferencji. Co dwa lata przyznaje Międzynarodową Nagrodę Praw Człowieka. Norymberga jest 14. miastem niemieckim wyróżnionym Nagrodą Europy.
Za aktywną młodzież
Bytom jako jedno z ośmiu miast europejskich otrzymał Plakietę Honorową Rady Europy. To śląskie miasto swój akces do nagrody zgłosiło po raz pierwszy w grudniu 2001 r. Już w roku następnym otrzymało wyróżnienie pierwszego stopnia - Dyplom Europejski, a w 2003 - Flagę Honorową RE.

