Gazeta Samorządu i Administracji 18/2011 z 15.09.2011 [dodatek: Gazeta Samorządu i Administracji, str. 54]
Data publikacji: 08.09.2011
PRAWO PRACY
Dokumentowanie prawa do dodatku stażowego i jego niesłuszna wypłata
Pracownikowi zatrudnionemu w jednostce budżetowej wliczono okres prowadzenia działalności gospodarczej do okresu uprawniającego do otrzymywania dodatku stażowego. Czy słusznie? Jak należy postąpić, jeżeli rozpoczęto wypłatę tego dodatku, a pracownik faktycznie (bez tego okresu) nie nabył do niego prawa?
Okres prowadzenia działalności gospodarczej nie powinien być wliczany do okresów uprawniających do dodatku stażowego.




