Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2023-05-31

Cenna współpraca w edukacji i w biznesie

W obecnym świecie mamy tak potężny wyścig technologiczny i konkurencję, że bez współpracy trudno jest sprostać tej rywalizacji. W jej rozwoju pomaga program Erasmus+ – mówi dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

Na The Wall Street Journal CEO Council Summit wiele się mówiło o współpracy gospodarczej, w najszerszym wymiarze. Jakie korzyści może przynosić ona na styku edukacji i biznesu?

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zajmuje się tą tematyką nie tylko w obrębie Europy, ponieważ jesteśmy operatorem krajowym znanego programu edukacyjnego Erasmus+. Nastąpiły w nim pewne zmiany, jedną nich jest to, że od 2021 r. stał się on tak naprawdę programem globalnym. W jego ramach można finansować różnego rodzaju projekty właśnie na styku edukacji – głównie uczelni – i biznesu. Do tej pory program kojarzył się z mobilnością studentów, a to jest tak naprawdę tylko jego część, chociaż bardzo ważna. Na styku biznesu i edukacji finansujemy w ramach programu Erasmus+ wiele różnych ciekawych projektów, np. przedsięwzięcia, które wpisują się w potrzeby krajów spoza Unii Europejskiej. Ostatnio w Uzbekistanie z rektorami pokazywaliśmy projekty, które mają na celu np. usprawnienie systemu transportu. Erasmus+ jest również przeznaczony do współpracy z takimi krajami, jak: Stany Zjednoczone, Japonia czy Afryka.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00