Gazeta Samorządu i Administracji 13/2007 z 25.06.2007, str. 4
Data publikacji: 27.06.2018
Strażnicy będą mogli używać fotoradarów
Senat 1 czerwca br. rozpatrzył ustawę o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym. Najważniejszą zmianą, jaka ona wprowadza, jest przyznanie strażnikom gminnym i miejskim prawa używania fotoradarów, a więc i wystawiania mandatów na ich podstawie. Senatorowie wprowadzili jedną poprawkę o charakterze precyzującym. Ustawa wróci więc do Sejmu RP.

