Gazeta Samorządu i Administracji 13/2007 z 25.06.2007, str. 4
Data publikacji: 27.06.2018
Innowacyjnością zajmie się nowa instytucja
Senat na posiedzeniu 1 czerwca br. rozpatrzył ustawę o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju i wprowadził do niej 10 poprawek. Ustawa tworzy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Będzie to państwowa osoba prawną powołana do realizacji zadań z zakresu polityki naukowej i innowacyjnej państwa. Celem Centrum ma być organizowanie badań naukowych i prac rozwojowych podejmowanych w ramach programów o strategicznym znaczeniu dla rozwoju cywilizacyjnego i gospodarczego kraju. Ustawa wróci teraz do Sejmu.

