Aktualność
z dnia 20.11.2019
Opłata od wniosku o uzasadnienie orzeczenia w sprawie pracowniczej
Od 21 sierpnia 2019 r. wprowadzona została opłata od każdego wniosku o uzasadnienie orzeczenia w kwocie 100 zł. Dotyczy to nie tylko uzasadnień wyroków, które kończą postępowanie przed sądem pierwszej i drugiej instancji, ale i postanowień wydawanych w jego toku. Od 7 listopada 2019 r. takie postanowienia nie są uzasadniane z urzędu i chcąc je zaskarżyć, najpierw trzeba zapłacić za uzasadnienie do każdego z nich 100 zł. Ta opłata jest jednak zaliczana na poczet opłaty od zażalenia lub apelacji. Należy przy tym zaznaczyć, że gdy druga z tych opłat będzie niższa, różnica nie będzie podlegać zwrotowi.
