Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
today

Aktualność

Data publikacji: 2023-06-05
Data publikacji: 2023-06-05

Ustawa o uczestnictwie pracowników w spółce powstałej w wyniku transgranicznego przekształcenia, połączenia lub podziału spółek oczekuje na rozpatrzenie przez senat

Sejm przyjął 26 maja 2023 r. i przekazał do prac senackich ustawę o uczestnictwie pracowników w spółce powstałej w wyniku transgranicznego przekształcenia, połączenia lub podziału spółek. Zgodnie z nią pracownicy od 15 września 2023 r. będą mieć prawo do wyznaczenia lub wyboru określonej liczby członków rady nadzorczej lub rady dyrektorów w spółce, która powstała w wyniku transgranicznego przekształcenia, połączenia lub podziału spółek. Dodatkowo, będą mieli zapewnioną ochronę przedstawiciele pracowników uczestniczących w procesach wyznaczania i wyboru członków organów zarządzających takiej spółki. 

Wskazana ustawa ma zastąpić ustawę z 25 kwietnia 2008 r. o uczestnictwie pracowników w spółce powstałej w wyniku transgranicznego połączenia się spółek. Powodem prac nad nową ustawą regulującą tę kwestię jest konieczność wdrożenia do polskiego porządku prawnego przyjętej 27 listopada 2019 r. dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2121.

Nowa ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00