Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2023-05-15

Bezpiecznie już było

Niezależnie od wszystkich czynników poziom cyberbezpieczeństwa w istotnym stopniu zależy od użytkowników cyfrowych usług. Stąd bierze się ważna rola edukacji, którą warto prowadzić od najmłodszych lat

Ostatnie trzy dekady to czas cyfrowej rewolucji. Do globalnej sieci podłączone zostały nasze komputery, urządzenia osobiste, a nawet wyposażenie domów. Z internetem połączono także administrację, szpitale, usługi finansowe. Z jednej strony to ułatwienie, ale z drugiej również szansa dla przestępców na wykorzystanie globalnego zasięgu.

Widać to zwłaszcza od czasu rosyjskiej pełnoskalowej inwazji na Ukrainę. Jak wynika z raportu „Fog of War” przygotowanego przez w Google Threat Analysis Group (TAG) i Mandiant (wchodzący w skład Google Cloud), od lutego 2022 r. liczba rosyjskich kampanii phishingowych wymierzonych w kraje NATO wzrosła o ponad 300 proc.

Obywatele na celowniku

W Polsce przez cały ten czas obowiązuje trzeci stopień alarmowy dotyczący zagrożeń w cyberprzestrzeni. W rozmowie z DGP minister cyfryzacji Janusz Cieszyński przekonywał, że powinniśmy przywyknąć do działania w tym trybie. O tym, co to znaczy i jak odnaleźć się w rzeczywistości cyfrowej uczestnicy debaty zorganizowanej przez DGP „Coraz większa potrzeba cyberbezpieczeństwa w coraz bardziej scyfryzowanym świecie. Jak radzić sobie z zagrożeniami?”.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00