Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2023-05-23

szkolnictwo wyższe

Pakiet dla uczelni ukryty w karcie

Rektorzy będą mogli podwyższyć opłaty za studia o wskaźnik inflacji, więcej studentów otrzyma stypendia socjalne, a nauczyciele akademiccy zyskają prawo do dłuższego urlopu dla poratowania zdrowia – to tylko niektóre zmiany przygotowane przez posłów PiS

Przewiduje je projekt nowelizacji ustawy – Karta nauczyciela oraz niektórych innych ustaw, który w ubiegłym tygodniu został złożony w Sejmie.

– Ten projekt oznacza, że również na uczelniach kampania wyborcza już się rozpoczęła. Zawiera wiele zmian, o które latami upominali się rektorzy, studenci i nauczyciele akademiccy – uważa Piotr Pokorny, prezes Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego. Wątpi jednak, że projekt zostanie uchwalony do końca kadencji Sejmu, czasu jest już niewiele. – Lepiej byłoby po pięciu latach od wejścia w życie ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, które miną w październiku, przeprowadzić ewaluację obecnych przepisów i w konsultacji ze środowiskiem przygotować wspólny projekt nowelizacji, która rozwiąże mankamenty obowiązującego prawa – dodaje.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00