Gazeta Samorządu i Administracji 17/2005 z 15.08.2005, str. 5
Data publikacji: 28.06.2018
Centra dworcowe sprzyjają rozwojowi
KOMENTARZ
Jacek Bukowski,
członek zarządu, dyrektor Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji PKP S.A.
- Polskie Koleje Państwowe S.A. posiadają 3000 dworców kolejowych. Połowa z nich jest już nieczynna. Naszym zdaniem, te dworce, które już nie wypełniają kolejowych funkcji, powinny trafić do samorządów. Tym samorządom, wobec których PKP ma długi, proponujemy ich przejęcie w zamian za należności. To zadanie ze strony kolei realizować będą oddziały zarządzające nieruchomościami PKP, których jest 11 i działają na terenie całego kraju.
