Gazeta Samorządu i Administracji 17/2005 z 15.08.2005 [dodatek: Gazeta Samorządu i Administracji, str. 44]
Data publikacji: 15.08.2005
Nowe terminy
Zasady doręczania pism (1)
Poczta, w razie niemożności doręczenia pisma, przechowuje je przez czternaście dni w swojej placówce pocztowej, a w przypadku doręczania pisma przez pracownika urzędu gminy - pismo składa się na okres czternastu dni w urzędzie właściwej gminy.
Doręczenie jest instytucją postępowania administracyjnego, określoną przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego. Jest tzw. czynnością materialno-techniczną, z której dokonaniem prawo wiąże określone skutki prawne. Zgodnie z art. 39 Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. nr 98, poz. 1071 z późn. zm.), organ administracji publicznej doręcza pisma za pokwitowaniem przez pocztę, przez swoich pracowników lub przez inne upoważnione osoby lub organy.
