Gazeta Samorządu i Administracji 17/2005 z 15.08.2005, str. 54
Data publikacji: 28.06.2018
Efekty pilotażu
Samorządy chcą wdrażać e-podpis
Przeważająca większość uczestników pilotażowego szkolenia dotyczącego jednoczesnego wdrożenia podpisu elektronicznego i programu komputerowego obsługującego dokumenty przekazywane przez samorządy do nadzoru finansowego jest gotowa korzystać z podpisu elektronicznego, jeśli to wyeliminuje konieczność przekazywania dokumentów w wersji papierowej.
Ankieta przeprowadzona podczas pilotażowego szkolenia dla samorządów Dolnego Śląska zorganizowanego przez Regionalną Izbę Obrachunkową we Wrocławiu 13 lipca br. dotyczącego jednoczesnego wdrożenia podpisu elektronicznego i programu komputerowego obsługującego dokumenty przekazywane przez samorządy do nadzoru finansowego pozwoliła na wyciągnięcie pierwszych wniosków, oraz rozwiała wątpliwości, co do zasadności jego przeprowadzenia.
