Gazeta Samorządu i Administracji 17/2005 z 15.08.2005, str. 7
Data publikacji: 28.06.2018
Z rządu
WKRÓTCE DOSTĘPNE NOWE ŚRODKI NA INWESTYCJE
Rząd chce, aby jeszcze w sierpniu br. samorządy mogły skorzystać z dofinansowania przedsięwzięć, m.in. środowiskowych, zdrowotnych, na rozwój regionalny ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Rada Ministrów na posiedzeniu 26 lipca br. przyjęła Program operacyjny dla wykorzystania środków finansowych w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Dla Polski zarezerwowano które mogą być wykorzystane w latach 2004-2009. Pomoc dotyczy: • w tym środowiska ludzkiego • przez lepsze wykorzystanie i zarządzanie zasobami • , w tym transportu publicznego i odnowy miast • (promowanie wykształcenia i szkoleń, wzmacnianie potencjału z zakresu administracji lub służby publicznej w samorządzie, wspieranie procesów demokratycznych) • • • (wzmacnianie sądownictwa) • Środki te mogą stanowić uzupełnienie działań realizowanych z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności UE.
