Gazeta Samorządu i Administracji 17/2005 z 15.08.2005, str. 51
Data publikacji: 28.06.2018
Świadczenia rodzinne będą przekazywane na karty płatnicze
Rozmowa z RYSZARDEM GROBELNYM, prezydentem Poznania oraz TOMASZEM CEMELEM, dyrektorem Regionalnego Oddziału Korporacyjnego Banku PKO BP w Poznaniu
• Zbliża się nowy okres w wypłacie przez miasto świadczeń rodzinnych. Co nowego przynosi?
- Jesteśmy po wielkiej rewolucji w świadczeniach rodzinnych. Od 1 września br. rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy. Wraz z nim powiększy się nasza grupa klientów o około 6,5 tys. osób, które dotąd pobierały zasiłek rodzinny lub pielęgnacyjny w ZUS, oraz około 5 tys. nowych osób pracujących w zakładach pracy zatrudniających do 20 pracowników. Łącznie spodziewamy się około 11,5 tys. nowych klientów. Wnioski na nowy okres zasiłkowy złożą również osoby, które są już naszymi klientami, czyli około 18,5 tys. osób. Szacujemy, że w najbliższym, stosunkowo krótkim czasie, będziemy musieli przyjąć blisko 32 tys. nowych wniosków i wydać około 42 tys. decyzji na nowy okres zasiłkowy. W związku z tym zatrudniliśmy dodatkowo 38 osób, które będą wspierać proces wydawania i przyjmowania wniosków oraz przygotowania decyzji dla klientów i realizacji wypłat świadczeń. Osoby te będą zatrudnione do końca października, w najtrudniejszym okresie.
