Gazeta Samorządu i Administracji 6/2005 z 14.03.2005, str. 41
Data publikacji: 01.07.2018
Z wyrównaniem od 1 stycznia 2005 r.
Samorządowcy! Wasze wynagrodzenia mogą wzrosnąć
W bieżącym roku pensje samorządowców mogą wzrosnąć o około 3 procent.
Stanie się tak za sprawą dwóch rozporządzeń przyjętych przez Radę Ministrów 22 lutego 2005 r., tj.
• rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich (Dz.U. nr 34, poz. 309 - dalej rozporządzenie pierwsze),
• rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego (Dz.U. nr 34, poz. 308 - dalej rozporządzenie drugie).
Wydanie powyższych rozporządzeń umożliwia podwyżkę płac pracowników samorządowych objętych zakresem podmiotowym obydwu aktów wykonawczych.
WAŻNE
Wysokość wynagrodzeń przewidziana została w rozporządzeniach zmieniających widełkowo, poprzez uwzględnienie najniższej i najwyższej z możliwych stawek wynagrodzeń. Konieczność wyrównania pensji będzie więc istniała w przypadku, gdy dotychczasowa pensja pracownika samorządowego nie mieści się w minimalnej wartości obecnego rozwiązania.
