USTRÓJ SAMORZĄDU
Kierownicy wewnątrz jednostek organizacyjnych gminy mogą sprawować mandat radnego
Pytanie
Czy osoby będące kierownikami „wewnątrz jednostek organizacyjnych gminy” powinny w ciągu 7 dni po wyborze na radnych przejść na urlopy bezpłatne?
Odpowiedź
Zakazu łączenia mandatu radnego z wykonywaniem funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej gminy, w której radny uzyskał mandat, określonego w art. 24b ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, nie można rozszerzać na innych, niż kierownik i zastępca kierownika jednostki organizacyjnej, pracowników jednostki organizacyjnej gminy. Nie dotyczy on też kierowników „wewnątrz jednostek organizacyjnych gminy”. Kierownicy „wewnątrz jednostek organizacyjnych gminy”, którzy uzyskali mandat radnego w danej gminie, nie muszą przed przystąpieniem do wykonywania mandatu składać wniosku o urlop bezpłatny.


