Gazeta Samorządu i Administracji 4/2009 z 15.02.2009, str. 4
Data publikacji: 28.06.2018
Z SEJMU
Więcej uprawnień do zarządzania szkołami
Sejm 23 stycznia 2009 r. przegłosował nowelizację ustawy o systemie oświaty, która m.in. zmniejsza kompetencje kuratorów oświaty, a zwiększa rolę samorządów w zarządzaniu szkołami. Kiedy samorząd zechce ją zlikwidować lub dokonać zmian w sieci szkół, nie będzie do tego potrzebna pozytywna opinia kuratora oświaty.

