Gazeta Samorządu i Administracji 13/2010 z 01.07.2010, str. 84
Data publikacji: 24.06.2010
PRAWO PRACY
Wypłata wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy
Czy pracownicy przywróconej do pracy, która w momencie zwolnienia nie podlegała żadnym przepisom ochronnym, pracodawca musi wypłacić wynagrodzenie za cały okres pozostawania bez pracy wraz z odsetkami, czy tylko za okres wymieniony w art. 47 ustawy z 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy? Czy wysokość wynagrodzenia powinien ustalić sąd (w wyroku przywracającym do pracy nie ma wzmianki o wypłacie wynagrodzenia za okres pozostawania bez pracy)?



