Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Aktualność

Usługi myjni, w tym bezdotykowych, obowiązkowo z kasami fiskalnymi

Wszystkie usługi mycia i czyszczenia samochodów oraz usługi podobne, w tym usługi myjni bezobsługowych, zostaną objęte bezwzględnym obowiązkiem ewidencjonowania na kasach rejestrujących od lipca 2022 r. Wynika to z rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, które ma obowiązywać w latach 2022-2023.

Do końca 2021 r. zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących określało rozporządzenie Ministra Finansów z 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz.U. z 2018 r. poz. 2519, z późn. zm). 28 grudnia 2021 r. zostało opublikowane nowe rozporządzenie określające zwolnienia z obowiązku stosowania kas rejestrujących przez kolejne dwa lata (2022-2023); dalej: rozporządzenie. Weszło ono w życie 1 stycznia 2022 r., z wyjątkiem nowych regulacji dotyczących mycia, czyszczenia samochodów i podobnych usług, które zaczną obowiązywać od 1 lipca 2022 r.

Obowiązki ewidencyjne na myjniach samochodowych

Nowe rozporządzenie rozszerza zakres czynności objętych bezwzględnym obowiązkiem ewidencjonowania. Takim obowiązkiem zostaną objęte:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00