Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Aktualność

Nowa ustawa o wyrobach winiarskich – zmiany od 7 marca 2022 r.

Nowa ustawa o wyrobach winiarskich upraszcza i ujednolica wymagania dotyczące wpisu do rejestru działalności regulowanej. Przy czym nie będzie uznawana za podlegającą wpisowi do rejestru działalność polegająca na wyrobie i rozlewie wina przez drobnego producenta wina pochodzącego z upraw własnych, wprowadzonego do obrotu w opakowaniach zbiorczych, w miejscu prowadzenia sprzedaży detalicznej tych wyrobów. Ustawa pozwala także na zwiększenie limitu produkcji ze 100 hektolitrów w skali roku do maksymalnie 1000 hektolitrów. Umożliwi też produkcję takich napojów proporcjonalnie do wielkości posiadanych hektarów sadów lub liczby pni pszczelich. Wejdzie w życie 7 marca 2022 r., tj. po upływie 60 dni od dnia ogłoszenia.

Ustawa z 2 grudnia 2021 r. o wyrobach winiarskich jest nową kompleksową ustawą, która przejęła większość przepisów z ustawy z 12 maja 2011 r. o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich. Dostosowuje polskie prawo do przepisów UE.

Wprowadza nowe rozwiązania, polegające na zwiększeniu konkurencyjności wyrabianych przez drobnych producentów cydru, cydru jakościowego, ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00