Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Aktualność

Podmioty przemieszczające ropopochodne wyroby akcyzowe stałym rurociągiem zostały zwolnione z obowiązku składania zabezpieczenia ryczałtowego

Podmioty przemieszczające ropopochodne wyroby akcyzowe stałym rurociągiem  od 13 lutego 2023 r. nie mają obowiązku składania zabezpieczenia ryczałtowego w wysokości 15% zabezpieczenia generalnego, gdyż zostały objęte obligatoryjnym i bezwarunkowym zwolnieniem z obowiązku składania zabezpieczenia.

Dotychczas przepisy dopuszczały możliwość zastosowania zwolnienia z obowiązku składania zabezpieczenia akcyzowego w przypadku przemieszczania rurociągiem ropopochodnych wyrobów akcyzowych pomiędzy składami podatkowymi prowadzonymi przez ten sam podmiot na terytorium kraju. Natomiast przy innych przemieszczeniach rurociągiem w procedurze zawieszenia poboru akcyzy między składami podatkowymi w rozporządzeniu MF z 15 grudnia 2014 r. w sprawie określenia przypadków, w których stosuje się niższy poziom zabezpieczenia akcyzowego, szczegółowych warunków odnotowywania obciążenia zabezpieczenia generalnego lub zwolnienia go z tego obciążenia przez podmiot obowiązany do jego złożenia, oraz przypadków, w których nie odnotowuje się obciążenia zabezpieczenia generalnego (j.t. Dz.U. z 2018 r. poz. 750), dopuszczono możliwość zastosowania przez podmiot przemieszczający rurociągiem zabezpieczenia ryczałtowego w wysokości 15% zabezpieczenia generalnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00