Gazeta Samorządu i Administracji 15/2005 z 18.07.2005, str. 5
Data publikacji: 02.07.2018
Z Sejmu
SĄ ZASADY EKSPOZYCJI SYMBOLI NARODOWYCH
Urzędowa tablica z godłem ma kształt owalny w układzie pionowym, obwódką biało-czerwoną i szare tło, na którym znajduje się godło Rzeczypospolitej Polskiej, a urzędowa tablica z napisem jest prostokątna w układzie poziomym, ma tło czerwone i litery napisu białe.
Posłowie przez przyjęcie 30 czerwca br. ustawy o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej przyjęli zasady eksponowania symboli narodowych na budynkach instytucji użyteczności publicznej. Wzory, wymiary oraz sposób umieszczania na budynkach opisach tablic określi w rozporządzeniu rząd. Celem noweli była eliminacja wątpliwości, które pojawiały się w związku z obowiązkiem umieszczania godła RP.
