Gazeta Samorządu i Administracji 15/2005 z 18.07.2005, str. 25
Data publikacji: 02.07.2018
Narodowy Plan Rozwoju 2007-2013
Zielone światło dla przedsięwzięć rozwojowych
Zdaniem rządu, Narodowy Plan Rozwoju jest niezbędny, aby Polska mogła właściwie wykorzystać swoje członkostwo w Unii Europejskiej i dobrze rozdysponować środki oferowane przez Unię.
Na posiedzeniu 29 czerwca br. rząd zaakceptował projekt Narodowego Planu Rozwoju 2007-2013. Obecnie realizowany plan, dotyczący lat 2004-2006 służy wyłącznie zagospodarowaniu środków funduszy strukturalnych. Natomiast NPR w latach 2007-2013 ma spajać wszystkie podejmowane w kraju przedsięwzięcia i działania o charakterze rozwojowym. Powinien być kompleksowym programem rozwoju społeczno-gospodarczego finansowanym m.in. ze środków krajowych oraz unijnych, który wzmocni konkurencyjność gospodarki i zapewni niezbędny poziom spójności społeczeństwa.
