Gazeta Samorządu i Administracji 15/2005 z 18.07.2005, str. 17
Data publikacji: 02.07.2018
Pilotaż na Dolnym Śląsku
Nadchodzi prawdziwa e-sprawozdawczość budżetowa
Wszystkie samorządy od 2006 r. będą zobowiązane do przesyłania sprawozdań budżetowych wyłącznie w wersji elektronicznej przez Internet. Wersje papierowe nie będą wymagane, o ile ich elektroniczne odpowiedniki będą podpisane kwalifikowanym podpisem cyfrowym.
Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu realizuje pilotażowy projekt jednoczesnego wdrożenia podpisu elektronicznego i programu komputerowego obsługującego dokumenty przekazywane przez samorządy do nadzoru (uchwały i zarządzenia dotyczące budżetu). Program pozwoli na sprawną, elektroniczną komunikację między Ministerstwem Finansów, regionalnymi izbami obrachunkowymi i samorządami. Jest to wstęp do wdrożenia nowego narzędzia, które Ministerstwo Finansów nieodpłatnie przekaże regionalym izbom obrachunkowym oraz samorządom jeszcze w tym roku - programu Be-STi@, który będzie funkcjonował we wszystkich samorządach oraz regionalnych izbach obrachunkowych od 2006 roku.
