Gazeta Samorządu i Administracji 15/2005 z 18.07.2005, str. 29
Data publikacji: 02.07.2018
Chcieliśmy promować przedsiębiorczość w Gdyni
Recepta: Zorganizowaliśmy konkurs na najlepszy biznesplan
GIEŁDA POMYSŁÓW
Tomasz Banel,
naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Nieruchomości Urzędu Miasta Gdyni
- Gdynia od początku swego istnienia była miastem ludzi przedsiębiorczych. Nasi dziadkowie przyjeżdżali tu z całej Polski, żeby budować najnowocześniejszy port w Europie. Ziarno przedsiębiorczości przetrwało w pokoleniu, które obecnie funkcjonuje na rynku pracy. Z drugiej strony badania rynków zagranicznych wykazują, że najlepiej jest przekonywać młodych ludzi, by zamiast szukać miejsc pracy, sami próbowali je tworzyć. Uwzględniając te dwa elementy, zorganizowaliśmy konkurs na najlepszy biznesplan, który ma promować przedsiębiorczość, a jego laureatom i uczestnikom pomóc w realizacji pomysłów na własny biznes. W tym roku konkurs odbył się już po raz trzeci.
