Gazeta Samorządu i Administracji 15/2005 z 18.07.2005, str. 83
Data publikacji: 02.07.2018
Efekty pilotażu
Internet aktywizuje wieś
W sześciu małych gminach realizowany jest program „e-Vita”. Polega on na zbudowaniu infrastruktury dostępowej, przeprowadzeniu szkoleń dla mieszkańców oraz dofinansowaniu projektów internetowych. Dalekosiężnym celem projektu ma być zwrócenie uwagi samorządom na potrzebę inwestowania w infrastrukturę IT.
Do końca trzeciego kwartału 2005 r. zakończone zostanie wdrażane programu . Jest on prowadzony w 6 gminach położonych w różnych częściach kraju: Białogardzie (woj. zachodniopomorskie), Cekcynie (woj. kujawsko-pomorskie), Małym Płocku (woj. podlaskie), Reczu (woj. zachodniopomorskie), Stoszowicach (woj. dolnośląskie), Zelowie (woj. łódzkie), a doświadczenia rozpowszechniane są dla wszystkich zainteresowanych samorządów.
