Gazeta Samorządu i Administracji 15/2005 z 18.07.2005, str. 6
Data publikacji: 02.07.2018
Z rządu
• WOJEWÓDZTWA PODPISZĄ KONTRAKTY
Rada Ministrów zaakceptowała pakiet dokumentów dotyczących kontraktów wojewódzkich, po tym jak województwa zakończyły rokowania mające na celu zawarcie umów między rządem a samorządem województw na lata 2005-2006.
Rząd akceptował dokumenty na trzech posiedzeniach 14, 21 i 28 czerwca br. Ostatecznie wszystkie województwa podpiszą kontrakty.
W ustawie budżetowej na 2005 rok przewidziano na kontrakty wojewódzkie oraz współfinansowanie programów rozwoju regionalnego , w tym na: • współfinansowanie działań wyłącznie publicznymi środkami krajowymi - 483 022 tys. zł (w tym 100 000 tys. zł budowa metra w Warszawie i 50 000 tys. zł budowa przeprawy mostowej w Płocku) • współfinansowanie działań realizowanych ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego i Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III - 686 978 tys. zł.
