Personel i Zarządzanie 8/2004 z 01.08.2004, str. 65
Data publikacji: 27.06.2018
Jak łagodzić negatywne emocje przeszkadzające w pracy
Czytelnik pyta
Kieruję zespołem bardzo młodych ludzi. Są pełni energii i pomysłów, ale mam z nimi jeden poważny problem - niewiele trzeba, by w zespole dochodziło do awantury. Nawet z pozoru błahy powód wywołuje w moich ludziach bardzo silne emocje, a wymiana zdań przeobraża się w awanturę z krzykiem i różnymi epitetami. Zachowania takie dodatkowo nasilają się, gdy realizujemy trudny projekt lub, gdy tylko pojawia się jakiś problem, czy przeszkoda. Tłumaczę takie ich zachowanie małą dojrzałością i brakiem doświadczenia, ale czasami i mnie trudno się w takich sytuacjach opanować i daję się ponieść emocjom. Jestem zły i na nich i na siebie za brak opanowania, zwłaszcza że zdaję sobie sprawę, że powinienem mądrze modelować ich zachowania, ale czasami to jest naprawdę trudne.

